Visuomenės lyderiai

VALDAS ADAMKUS,
J.E. Prezidentas

Darote labai didelį ir reikalingą dalyką, esu kartu su Jumis.

DIANA VARNAITĖ,
Kultūros paveldo departamento direktorė

Savo paveldo, istorijos įsisavinimas ir puoselėjimas jau tampa dalies Lietuvos piliečių gyvenimo būdo dalimi. Sakyčiau, žmonės tiesiog nori būti visaverčiai – tapatūs tam, kas iš tiesų yra.

NIJOLĖ DIRGINČIENĖ,
Birštono merė

Renginys tradiciškai vyksta Baltijos kelio išvakarėse, tad visi – ir ralio dalyviai, ir Birštono bendruomenės nariai – susikimba rankomis bei vieningai „apjuosia“ Lietuvą, žmones iš skirtingų regionų, atvykusius į Birštoną. Birštono bendruomenė ir svečiai kaip niekad aktyviai laukia finišuojančių ralio dalyvių.

ALGIRDAS TOLIATAS,
kunigas ir policijos kapelionas

Šis Mototurizmo ralis, kurį pavadinčiau gerumo ralis, yra skirtas pažinti Lietuvą, atrasti Lietuvą, pažinti vienas kitą, pagarba kelyje, saugus eismas. Ar gali būti gražiau prisimintas Baltijos kelias? Tikslas prisiminti, kas yra mūsų vertybės, dėl ko mes kovojom.

BENEDIKTAS VANAGAS,
Dakaro pilotas

Yra posakis: tik prasta tauta nežino savo istorijos. Tai galima būtų perfrazuoti ir kelionių idėjai. Svarbu žinoti, kas esi.

DONATAS KATKUS,
dirigentas

Tai yra galimybė dar kartą pažinti, pajausti, prisiminti, kad mes kiekvienas su šia šalimi turime gilias istorines šaknis. Irs mes jas turime mylėti ir saugoti, nes rizikuojame prarasti labai daug – visų mūsų krašto vienybę.

JURGIS DIDŽIULIS,
atlikėjas

Kad galėtume suvokti, aks yra Lietuva, būtinai turime keliauti, susipažinti. Ir ne tik su kraštovaizdžiu, bet ir su žmonėmis. Tai yra labai geras būdas stiprinti sąsają su tuo, kas mes esame.

ANTANAS JUKNEVIČIUS,
Dakaro pilotas

Šio ralio dviguba nauda yra tame, kad apart azarto ir varžybų yra galimybė ramiai pažinti kraštą. Dauguma žmonių galvoja, kad gerai pažįsta kraštą. Aš irgi taip galvojau, bet dabar jau nebe.

VAIDOTAS ŽALA, Dakaro pilotas
AIDAS BUBINAS, keliautojas, žurnalistas

Kuo toliau, tuo labiau šiame renginyje greitis nėra svarbus. Kur kas svarbiau – teisingai sudėlioti maršrutą, greitai išspręsti pasirinktas užduotis. Ir tai yra kur kas svarbesnis aspektas, siekiant pergalės nei rankenos sukimas.

MINDAUGAS SLAPŠYS,
Dakaro pilotas

Toks renginio formatas pataiko tiesiog į dešimtuką, jis turi gilesnę mintį. Manau, kad svarbu žinoti savo istoriją, kuri yra išties įdomi.

AURIMAS TAMAŠAUSKAS,
BMW prekės ženklo vadovas Lietuvoje

Tikiu, kad šis savaitgalis daugeliui dalyvių tapo prasmingu nuotykiu, kurį jie prisimins ilgam. Tuo pačiu linkiu, kad ši graži ir reikšminga tradicija, skatinanti šalies pažinimą, bendruomeniškumą ir aktyvų laisvalaikį, sulauktų dar didesnio susidomėjimo kitąmet. Matydami stiprėjančią motociklų kultūrą Lietuvoje, esame visada pasirengę prisidėti prie tokių prasmingų ir su „BMW Motorrad“ požiūriu sutampančių projektų ateityje.

VYTAUTAS GRAŠYS,
Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas

Susitikimo su šio renginio organizatoriais metu aptarėme klausimus, susijusius su eismo saugumu. Kartu atkreipėme dėmesį į tai, kad kiekvienas renginyje dalyvaujantis asmuo turi būti atsakingas ir drausmingas, kartu – rūpintis kitais. Vis glaudžiau bendradarbiaujame su motociklų vairuotojų atstovais. Ir tai džiugina.