Mototourism Rally – misija Lietuva
Ryterna Modul Mototourism Rally (MTR) – tai intelektualus, kultūrinis, pažintinis mototuristinis ralis, kurio metu dalyviai važiuoja motociklais po visą Lietuva, aplanko kultūros, paveldo ir kitas vertingas krašto vietoves ir už organizatorių pateiktų užduočių įvykdymą gauna taškus. Komanda, surinkusi daugiausiai taškų, laimi. Rengiamas rugpjūčio pabaigoje.
BMW Mototourism Sprint Vilnius (MTS VLN), Kaunas (MTS KNS) – panašaus formato raliai, kurie vyksta Vilniaus ir Kauno regionuose. Rengiami gegužės ir birželio mėn.
Pagrindinė info
- Rengiamas nuo 2011 metų
- Misija – Mada keliauti po Lietuvą ir Lietuvos vienybė
- 2018m. šūkis: 100mečio kelionė
- Auditorija: intelektualūs motociklų keliautojai, regionų ir miestų vietiniai gyventojai ir svečiai, plačioji visuomenė
- 2018 m. dalyvių skaičius: 900 (MTR) + 400 (MTS VLN-KNS) = 1400
- Formatas: Dalyvauja visų tipų motociklai. Dalyviai važiuoja komandomis po 2-5 motociklus. Ralio starto metu kiekviena komanda gauna Užduočių knygą. Užduočių knygoje pateikiami ralio lankytini punktai (objektai). Kiekviena komanda formuoja savo maršrutą. Komanda siekia aplankyti kuo daugiau objektų per tam tikrą laiko tarpą, atlikti užduotis juose ir gauti už tai taškus. Komanda, surinkusi daugiausiai taškų, laimi. MTR laiko limitas – 9 val., MTS laiko limitas – 6 val. MTR atveju komandos startuoja 8.00 iš bet kurios Lietuvos vietos ir finišuoja Birštono mieste po 9 val. MTS atveju komandos startuoja ir finišuoja iš MTS Partnerio (BMW Motorrad) vietovės.
Visuomeninė vertė
- Lietuvos vienijimas (susietas su Baltijos kelio diena)
- Lietuvos kultūros ir paveldo pažinimas (palaiko KPD – Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, VTD – Valstybinis turizmo departamentas)
- Saugus eismas, kultūra keliuose (palaiko LAKD – Lietuvos Policija, VĮ Regitra)
- Idėją palaiko: kultūros paveldo ekspertė Diana Varnaitė, j.e. LR Prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas, dirigentas Donatas Katkus ir kt.
2018 – 2015 m. maršrutų punktų temos
- Viena esminių ir pagrindinių – Valstybės šimtmetis. Taip pat MTR2018 temos vedė partizano Adolfo Ramanausko-Vanago, krašto gynimo keliais. Skatinome atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti Europos bendrystės jausmą, taip minėdami Europos kultūros paveldo metus. Tradiciškai jau 4-us metus kelionėje laukė mažosios kultūros sostinės. (MTR2018)
- Valstybės 100-mečiu skirta tema. Pavadinome ją Valstybės pradžia (MTS2018 VLN, KNS)
- MTR2017 temos vedė partizanų, krašto gynimo, šimtmečio, piliakalnių, reformacijos, tautinio kostiumo keliais. Taip pat kelionėje laukė mažosios kultūros sostinės (MTR2017)
- MTS2017Vilnius ir Kaunas tema – Žmonės grįžta. Aktuali emigracija, taigi,atradome optimistiškų pavyzdžių ir interpretacijų apie sugrįžimą DABAR ir PRAEITYJE. Siekėme įsikvėpti ir įkvėpti kitus. (MTS2017 VLN, KNS)
- Prezidento Kazio Griniaus keliais (LR Seimo patv. 2016 m. tema) (MTR2016)
- Knygų, rašytojų, knygnešystės keliais (LR Seimo patv. 2016 m. tema) (MTR2016)
- Vietos bendruomenės (LR Seimo patv. 2016 m. tema) (MTR2016)
- Amatų keliais (MTS2016 VLN, KNS)
- Vytauto Dydžiojo keliais (MTS2015 VLN)
- Muzikos ir Mykolo Kleopo Oginskio keliais (LR Seimo patv. 2015 m. tema) (MTR2015)
Baltijos kelio misija
Renginys vyksta Baltijos kelio dienos išvakarėse. Ir tai nėra atsitiktinumas. Būtent ši mintis ir įkvėpė renginiui pradžią prieš 9-is metus. Tai lyg nauja Baltijos kelio versija – žmonių, kuriems rūpi jų kraštas. Tik šį kartą simbolinis susikibimas rankomis vyksta apjuosiant Lietuvą motociklais ir sukuriant savo Baltijos kelio maršrutą. Jungtis gali kiekvienas, iš bet kurios Lietuvos vietos. Net jeigu nevairuoji motociklo, gali sėsti į kitą transporto priemonę ir atvykti į vieną motociklų lankomą objektą, susitikti, gyvai paspausti ranką. Junkis prie tų, kuriems rūpi.
Partneriai
Visuomenės lyderiai, kurie palaiko misiją
VALDAS ADAMKUS,
J.E. Prezidentas
Darote labai didelį ir reikalingą dalyką, esu kartu su Jumis.
DIANA VARNAITĖ,
Kultūros paveldo departamento direktorė
Savo paveldo, istorijos įsisavinimas ir puoselėjimas jau tampa dalies Lietuvos piliečių gyvenimo būdo dalimi. Sakyčiau, žmonės tiesiog nori būti visaverčiai – tapatūs tam, kas iš tiesų yra.
NIJOLĖ DIRGINČIENĖ,
Birštono merė
Renginys tradiciškai vyksta Baltijos kelio išvakarėse, tad visi – ir ralio dalyviai, ir Birštono bendruomenės nariai – susikimba rankomis bei vieningai „apjuosia“ Lietuvą, žmones iš skirtingų regionų, atvykusius į Birštoną. Birštono bendruomenė ir svečiai kaip niekad aktyviai laukia finišuojančių ralio dalyvių.
ALGIRDAS TOLIATAS,
kunigas ir policijos kapelionas
Šis Mototurizmo ralis, kurį pavadinčiau gerumo ralis, yra skirtas pažinti Lietuvą, atrasti Lietuvą, pažinti vienas kitą, pagarba kelyje, saugus eismas. Ar gali būti gražiau prisimintas Baltijos kelias? Tikslas prisiminti, kas yra mūsų vertybės, dėl ko mes kovojom.
BENEDIKTAS VANAGAS,
Dakaro pilotas
Yra posakis: tik prasta tauta nežino savo istorijos. Tai galima būtų perfrazuoti ir kelionių idėjai. Svarbu žinoti, kas esi.
DONATAS KATKUS,
dirigentas
Tai yra galimybė dar kartą pažinti, pajausti, prisiminti, kad mes kiekvienas su šia šalimi turime gilias istorines šaknis. Irs mes jas turime mylėti ir saugoti, nes rizikuojame prarasti labai daug – visų mūsų krašto vienybę.
JURGIS DIDŽIULIS,
atlikėjas
Kad galėtume suvokti, aks yra Lietuva, būtinai turime keliauti, susipažinti. Ir ne tik su kraštovaizdžiu, bet ir su žmonėmis. Tai yra labai geras būdas stiprinti sąsają su tuo, kas mes esame.
ANTANAS JUKNEVIČIUS,
Dakaro pilotas
Šio ralio dviguba nauda yra tame, kad apart azarto ir varžybų yra galimybė ramiai pažinti kraštą. Dauguma žmonių galvoja, kad gerai pažįsta kraštą. Aš irgi taip galvojau, bet dabar jau nebe.
VAIDOTAS ŽALA, Dakaro pilotas
AIDAS BUBINAS, keliautojas, žurnalistas
Kuo toliau, tuo labiau šiame renginyje greitis nėra svarbus. Kur kas svarbiau – teisingai sudėlioti maršrutą, greitai išspręsti pasirinktas užduotis. Ir tai yra kur kas svarbesnis aspektas, siekiant pergalės nei rankenos sukimas.
MINDAUGAS SLAPŠYS,
Dakaro pilotas
Toks renginio formatas pataiko tiesiog į dešimtuką, jis turi gilesnę mintį. Manau, kad svarbu žinoti savo istoriją, kuri yra išties įdomi.
AURIMAS TAMAŠAUSKAS,
BMW prekės ženklo vadovas Lietuvoje
Tikiu, kad šis savaitgalis daugeliui dalyvių tapo prasmingu nuotykiu, kurį jie prisimins ilgam. Tuo pačiu linkiu, kad ši graži ir reikšminga tradicija, skatinanti šalies pažinimą, bendruomeniškumą ir aktyvų laisvalaikį, sulauktų dar didesnio susidomėjimo kitąmet. Matydami stiprėjančią motociklų kultūrą Lietuvoje, esame visada pasirengę prisidėti prie tokių prasmingų ir su „BMW Motorrad“ požiūriu sutampančių projektų ateityje.
VYTAUTAS GRAŠYS,
Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas
Susitikimo su šio renginio organizatoriais metu aptarėme klausimus, susijusius su eismo saugumu. Kartu atkreipėme dėmesį į tai, kad kiekvienas renginyje dalyvaujantis asmuo turi būti atsakingas ir drausmingas, kartu – rūpintis kitais. Vis glaudžiau bendradarbiaujame su motociklų vairuotojų atstovais. Ir tai džiugina.
Mototourism rally akimirkos facebook