MOTOTURIZMO SPRINTAS – REGLAMENTAS

LIETUVOS MOTOCIKLŲ SPORTO FEDERACIJA

Turizmo komisija

 

MOTOTURIZMO SPRINTO REGLAMENTAS

2013 m. gegužės 4 d.

Mototurizmo sprintas – tai nuotykinis žaidimas-žygis, kurio metu dalyviai važiuoja motociklais po Vilniaus apylinkes, aplanko įdomias vietoves ir už organizatorių pateiktų užduočių įvykdymą gauna taškus. Dalyvis, surinkęs daugiausiai taškų, laimi.

Organizatoriai, Žiuri ir apdovanojimai

Šio žaidimo organizatorius – LMSF Turizmo komisija (TK). Jį steigia apdovanojimus dalyviams, surinkusiems daugiausiai taškų. Apdovanojimai suteikiami už pirmą, antrą ir trečią vietas.

Kiti papildomi prizai gali būti įsteigti rėmėjų. Šių kategorijų laimėtojai renkami ir skelbiami rėmėjų atstovų.

TK paskiria Žiuri iš 3 narių (žiuri pirmininkas ir du nariai). Žiuri prižiūri šių taisyklių vykdymą, paskelbia nugalėtojus ir įteikia apdovanojimus. Žiuri sprendimai yra vienareikšmiai ir neginčijami. Iškilus ginčams jie yra sprendžiami vietoje. Žiuri savo nuožiūra (visiem trim sutarus) gali skirti baudos taškus už beprasmius ginčus.

Žiuri gali diskvalifikuoti dalyvį, jei turi įtarimų, kad buvo grubiai pažeistos žaidimo arba KET taisyklės.

Oficialus Mototurizmo Sprinto internetinis puslapis

Oficialus Mototurizmo sprinto internetinis puslapis – www.mototourism-rally.lt. Šiame puslapyje skelbiama oficiali informacija apie Mototurizmo sprintą, bei oficialūs renginio dokumentai, naujienos bei žaidimo nugalėtojai.

Daugiau informacijos Motociklų turizmo komisijos pirmininkas Dmitrijus Rittschik +370 699 54752

Registracija ir atsakomybė

Tam kad dalyvauti žaidime, dalyviai privalo užsiregistruoti starto/finišo vietoje (Vingio parkas, M.K. Čuirlionio gatvė prie „Lakštingalos“ kavinės, koordinatės 54.683222,25.234104) prieš pat startą.

Užsiregistravę dalyviai gauna Užduočių žurnalus ir žaidimo lipdukus, kurie privalo būti priklijuoti ant motociklo gerai matomoje vietoje.

Visi užsiregistravę ir gavę žaidimo lipduką vairuotojai sutinka su šio Reglamento nuostatais ir prisiima pilną atsakomybę už visas galimas pasekmes, susijusios su dalyvavimu šiame žaidime. Organizatoriai neprisiima jokios atsakomybės už dalyvio elgesį žaidimo metų ir už galimas pasekmes, susijusios su dalyvavimu šiame žaidime.

Dalyviai

Žaidime gali dalyvauti visi turintys A kategorijos vairuotoji pažymėjimą ant techniškai tvarkingų, teisėtai užregistruotų motociklų. Žaidimo dalyviais gali būti pavieni vairuotojai ir komandos nuo 2 iki 5 vairuotojų. Komandos privalo sugalvoti pavadinimą. Keleiviai (-ės) gali važiuoti kartu, bet nesiskaito kaip dalyviai.

Žaidimo priemonės

Kiekvienas dalyvis prieš startą privalo pasirūpinti žaidimo priemonėmis, leidžiančiomis įvykdyti teisingą taškų skaičiavimą ir įrodyti organizatorių numatytų užduočių įvykdymą.

  • Skaitmeninis fotoaparatas. Jo pagalba daromos aplankytų objektų nuotraukos atsižvelgiant į Užduočių žurnale nurodytus reikalavimus. Fotoaparatas (arba duomenų laikmena su nuotraukom) perduodamas Žiuri dalyviui finišavus.

Žaidimo dokumentai.

Žaidimo dokumentai – tai:

  • Kiekvieno dalyvio / komandos nario vairuotojo pažymėjimas (VP).
  • Užduočių žurnalas (UŽ) – tai yra lapas, išduodamas starto vietoje kiekvienam dalyviui. Jame yra žaidimo žemėlapis bei objektų sąrašas su kiekvieno objekto aprašymu, koordinatėmis ir (jei yra) adresu, bei, jei yra, papildomom objekto aplankymo sąlygom ir priskiriamu už šį objektą taškų kiekiu.

Laiko norma

Žaidimas  vyksta nuo 2013 gegužės 4 d. 17.00 val. iki 2013 gegužės 4 d. 20.00 val. Nuo 19.45 val. iki 20.15 val. skaičiuojami taškai, nuo 20.15 val. iki 20.30 val. – nugalėtojų skelbimas ir apdovanojimas.

Užduotys ir taškų skaičiavimas

Užduotys – tai tam tikrų organizatorių numatytų objektų aplankymas. Viso objektų yra 17, iš jų vienas yra privalomas.

Dalyvis susigalvoja maršrutą, tam, kad aplankytų kuo daugiau objektų ir gautų už tai kuo daugiau taškų.

Pasiekus starto/finišo vietą dalyviai privalo pateikti Žiuri žaidimo dokumentus (vairuotojo pažymėjimus ir užpildytą Užduočių žurnalą) bei žaidimo priemonę: fotoaparatą. Šie duomenys yra pagrindas prizinių ir baudos taškų suteikimui.

Taškai skiriami už objekto aplankymą (15 taškų už labai paprastą objektą, 20 taškų už paprastą objektą, 30 taškų už sudėtingą objektą ir 50 taškų už ypač sudėtingą objektą).

Pasiekus pasirinktą objektą dalyvis / komandos nariai turi nusifotografuoti arba nufotografuoti savo motociklą/us vykdant UŽ pateiktus nurodymus.

Žaidimo eiga

Starto vieta – Vingio parkas, M.K. Čuirlionio gatvė prie „Lakštingalos“ kavinės, koordinatės 54.683222,25.234104.

Dalyvių registracija vyksta nuo  2013 gegužės 4 d. 17.00 val iki 2013 gegužės 4 d. 18.00 val.

Starto vieta ir laikas laisvi. Žaidimo dalyviai palieka Vingio parko teritorija su sezono atidarymo kolona.

Dalyvis sugalvoja maršrutą, laisvai pasirenkamas žaidimo taktiką bei strategiją.

Pasiekus pasirinktą objektą, dalyvis daro nuotrauka, vykdant organizatorių nurodymus. Priklausant nuo užduoties, pavienio dalyvių nuotraukose turi matytis matociklas arba pats dalyvis. Komandos nuotraukose turi matytis visi komandos motociklai arba visi komandos nariai, išskyrus, vieną, fotografuojantį.

Aplankiusi numatytus objektus dalyvis privalo grįžti į starto/finišo vietą praejus ne daugiau nei 3 val. po dalyvio starto.

Pasiekus starto/finišą vietą, dalyvis / komandos nariai pateikia vairuotojo pažymėjimą ir fotoaparatą, bei užpildytą Užduočių Žurnalą Žiuri atstovui.

Po visų dalyvių finišavimo ir taškų apskaičiavimo skelbiamas nugalėtojas, suteikiami apdovanojimai.

Saugumas ir apribojimai

Dalyviai privalo turėti A kategorijos vairuotojo pažymėjimus, jie gali startuoti ant techniškai tvarkingų, teisėtai užregistruotų motociklų. Žaidimas vyksta bendro naudojimo keliuose, dalyviai / komandos nariai privalo važiuoti saugiai ir atsakingai, laikytis KET ir patys atsako už KET pažeidimus.

Maksimalus greitis žaidimo metu ribojamas 110 km/val.

Visi dalyviai privalo iki 2013 gegužės 4 d. 20.00 val. pasiekti starto/finišo vietą

Baudos, diskvalifikacijos

Žiuri diskvalifikuos dalyvius, jei yra rimtų įtarimų dėl greičio viršijimo. Taip pat dalyviai bus baudžiami už vėlavimą į staro/finišo vietą:

1-15 min – 20 baudos taškų

virš 15 min – diskvalifikacija

Linkime tūriningos, linksmos ir nuotaikingos kelionės!