118272333_4207097992698347_4670828358462038694_o

Po 10-ojo Ryterna modul Mototouorism rally netyla kalbos – dalyviai renginį vadina Dakaru intelektualiems

Savaitgalį visoje Lietuvoje startavo daugiau kaip 1000 intelektualaus istorinio motociklininkų ralio „Ryterna modul Mototourism rally“ dalyvių. Ekipažų komandos varžėsi, kas per vieną dieną patirs kuo turiningesnę kelionę ir taip pažins apie 40 Lietuvai svarbių istorijų, kultūros paveldo ir kitų svarbių istorinių objektų. Tai buvo ypatinga kelionė – Žydų kultūros, Pasaulio teisuolių, Tautodailės, UNESCO paveldo, Steigiamojo seimo keliais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Ir štai finišavo 10-asis „Ryterna modul Mototourism Rally“. Ralis susideda iš daug svarbių dalykų, bet svarbiausi tarp visų jų yra du: ralio dalyviai ir užduočių knyga. Galima net pasakyti: ralis yra knyga. Nes už jos lapų slypi žmonės, kurie sutiko pasitikti, kurie ieškojo, rekomendavo, nagrinėjo bei tyrinėjo objektus, derino, įtraukdavo, interpretavo, gilinosi. Ši kelionė prasidėjo prieš kelis mėnesius ir tęsis, kol keliausime per šios knygos istorijas. Tai yra pažinimas. O pažinimas yra meilė, meilė kraštui, jo istorijai ir žmonėms. Ir, žinoma, kita pagrindinė intelektualaus ralio esmė – jo dalyviai – visi, kurie buvo per 10 metų. Be jų troškimo pažinti ir keliauti bei degančių akių nebūtų nieko. Dar kartą ačiū ir vieniems, ir kitiems“, – sakė viena organizatorių Birutė Vaitkutė.

Dalyviai: užduotys buvo sudėtingos

Po 10 valandų kelionės kupini emocijų dalyviai finišavo Kauno centre prie Kauno pilies. Kad tai buvo iššūkis, arba dar kitaip, Dakaras intelektualiems, finiše netilo kalbos. „Pasiekėme finišą, o kaip gi. Koks rezultatas teks palaukti kelias savaites kol bus viskas patikrinta. Nebursim, užduotys buvo sudėtingos… O nuotaika visada viena – nugalėtojų“, – emocijomis dalijosi jau 5 ralį įveikęs Vytautas Juodagalvis iš komandos „Druska ir pipirai“. Šeštąjį ralį įveikęs Linas Ramanauskas iš komandos „Keturi aukštaičiai ir žemaitis“ sako, kad daugelis užduočių pareikalavo gerai pasukti galvas.118272333_4207097992698347_4670828358462038694_o

„Šitas punktas buvo išskirtinis tuo, kad reikėjo paklausius žydiškos dainos, pianinu, esančiu sinagogoje, pagroti tą pačią melodiją. Manau, pavyko mažai kam. Mes irgi tikimės, kad šitą užduotį užskaitys kaip pusę įveiktos, nes pianinu negrojame. Kita užduotis Kačerginėje – buvome pritrūkę vilties įveikti, bet galiausiai įveikėme“, – dalijosi įspūdžiais intelektualaus ralio dalyvis. Pasak L. Ramanausko, sudėtingiausia užduotis buvo Sinagogų aikštės memoriale Jurbarke, kuris yra vienas ambicingiausių istorinių projektų Lietuvoje ir unikalus paminklas šimtmečius drauge gyvenusioms bei sugyvenusioms žydų ir lietuvių bendruomenėms. Čia dalyviai turėjo išskaityti iš paminklo kodinį žodį. „Bet komandos nariui Andriui labai patiko. Aš tikrai neturėjau vilties“, – pasakojo intelektualaus ralio dalyvis.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/auto/moto/po-10-ojo-mototurizmo-ralio-netyla-kalbos-dalyviai-rengini-vadina-dakaru-intelektualiems.d?id=85077879