kam1

Motociklu po Lietuvą: žvilgsnis pro „stingerio“ taikiklį ir pokštas apie „namų kiną“

Rašo 15min su Žilvinas Pekarskas

Daugeliui Lietuvos gyventojų Radviliškis yra didžiausias geležinkelio mazgas po Vilniaus. Dar jis garsėjo automobilių turgumi. Bet ar žinojote, kad šiame mieste dislokuotas Oro gynybos batalionas, ginkluotas moderniomis artimojo nuotolio raketinėmis oro gynybos sistemomis RBS70 ir „Stinger“? Jos gali nukauti priešo lėktuvą, skrendantį 3 km aukštyje.

Atrodytų, keistas pasirinkimas turistams, norintiems geriau pažinti Lietuvą ir daugiau sužinoti apie jos istoriją – lankytis batalione. Tačiau, kertu lažybų, šios vietos istoriją žino retas Radviliškio gyventojas. O ką jau kalbėti apie tolimesniuose kraštuose gyvenančius tautiečius.

Viena šių metų „Ryterna modul Mototurizmo ralio“ temų – tėvynės gynyba. Su šiuo terminu mums labiau asocijuojasi Rukla, Zokniai ar Dzūkijos partizanų bunkeriai, piliakalniai. Tačiau, patikėkite, Radviliškio pakraštyje įsikūręs Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas – ne ką mažiau įdomi vieta, turinti turtingą istoriją.

Žinoma, batalionas – ne kokie parodų rūmai ar muziejus, čia negali lankytis bet kas ir bet kada. Tačiau 700 mototuristų šios strategiškai svarbios teritorijos vartai buvo šiltai atverti. Turbūt ne vienas iš jų (taip pat ir merginos) tik svajoti tegalėjo, kad kada nors iš arti pamatys garsiuosius „stingerius“ ar net pažvelgs pro jų taikiklį.

kam

kam1

kam2

kam3

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/moto/motociklu-po-lietuva-zvilgsnis-pro-stingerio-taikikli-ir-pokstas-apie-namu-kina-1094-849490

P.S. „Mototurizmo ralį“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija, taip pat Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija.