_MG_8757

BMW Mototurizmo sprintas Vilnius – masiškiausias mototurizmo renginys (DELFI nuotraukų galerija)

Savaitgalį įvyko masiškiausias Lietuvoje unikalus mototurizmo renginys „BMW Mototurizmo sprintas“. Renginio organizatoriai kvietė šūkiu „Mada keliauti po Lietuvą“.

DELFI nuotraukų galeriją žiūrėkite čia.

Jau ketvirtus metus renginio organizatoriai kviečia motociklų vairuotojus atrasti mažiau žinomas Vilniaus ir jo apylinkių vietas. Renginio startas ir finišas vyko prie BMW atstovybės.
„Tai yra unikalus renginys, kurio idėja – kviesti žmones bendrauti ir intelektualiai pažintį Lietuvą, jos istoriją, žmones. O kas geriau nei bendravimas gali padėti pagrindą tikram – atviram ir ilgalaikiam ryšiui, po kurio tu jauti, kad tau ne vis vien tavo kraštas. Ne vis vien, kas vyksta Lietuvoje, kuo gyvena šalia esantys, net jei tai mažas miestelis. Mūsų, visų stiprybė – pažinime – savo žmonių ir istorijos, – sako organizatorė Birutė Vaitkutė.
_MG_8689

„Įdedama labai daug darbo, kad suburtume šiai misijai skirtingas auditorijas: intelektualius motociklų vairuotojus, valstybines įstaigas, verslą, muziejus, bendruomenes, pavienius gidus, kultūros žmones ir visuomenės lyderius, žiniasklaidą. Tik kartu suvieniję jėgas pasieksime kiekvieno mūsų šalies žmogaus ausį“, – kalba organizatorė.

Kaip teigė BMW prekės ženklo vadovas Lietuvoje Aurimas Tamašauskas, savaitgalį vykęs „Mototurizmo sprintas“ ir gausus dalyvių skaičius parodė, kad turime daug motociklų entuziastų, kurie suinteresuoti ne tik smagiai, bet ir prasmingai leisti savo laisvalaikį.
„Tikiu, kad šis savaitgalis daugeliui dalyvių tapo prasmingu nuotykiu, kurį jie prisimins ilgam. Tuo pačiu linkiu, kad ši graži ir reikšminga tradicija, skatinanti šalies pažinimą, bendruomeniškumą ir aktyvų laisvalaikį, sulauktų dar didesnio susidomėjimo kitąmet. Matydami stiprėjančią motociklų kultūrą Lietuvoje, esame visada pasirengę prisidėti prie tokių prasmingų ir su „BMW Motorrad“ požiūriu sutampančių projektų ateityje“, – sako BMW prekės ženklo vadovas Lietuvoje.
_MG_8677
Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė pabrėžia, kad nors paveldo pažinimo formų daugėja, mototurizmo renginiai tarp jų išsiskiria tuo, kad sutelkia žmones, norinčius kryptingai pažinti, taip pat savo organizuotumu ir išsikeltais tikslais: kasmet pasirenkama vis kita tema ir pagal tai lankomi geriausiai temą atskleidžiantys objektai, orientuojamasi į jų įvairovę.

„Jau kelintus metus iš eilės dėl paveldo idėjų susivieniję motociklininkai dideliu būriu keliauja paveldo vertes, o kartu ir gyvenimo prasmes, atveriančiais keliais“, – kalba D. Varnaitė, kaip ant mielių augantį paveldo pažinimo reiškinį vadinanti „Naujuoju Lietuvos Sąjūdžiu“.

BMW Mototourism Sprint startas

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

BMW Mototourism Sprint finišas

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend