image154

Pirmasis BMW Mototurizmo sprintas Kaunas buvo tikras iššūkis jo dalyviams

Savaitgalį, nepaisant lietaus ir neįprastai žemos oro temperatūros, apie 200 motociklų vairuotojų skubėjo pažintį Kauną ir jo apylinkes kultūriniame bei pažintiniame renginyje BMW Mototurizmo sprintas Kaunas. Pirmą kartą laikinojoje sostinėje vykęs renginys subūrė ypatingai gausų intelektualių motociklų vairuotojų skaičių.

image080

image154

„Pamenate, aš sakiau, kad parodysiu jums nematytą Kauną. Bet išėjo taip, kad jūs man parodėte, kas yra bendrystė. Aš ploju jums kiekvienam atsistojusi už tą jėgą. Ne, ne fizinę. Tą jėgą, kuri stipresnė už lietų ar kitus trukdžius, kurių, atrodo, nelabai ir gali pats vienas pakeisti. Tai yra bendruomeniškumas. Taip, kartais gal ir ateina kvaila mintis, kad jo nėra, bet kai stovi prieš faktą, nebegali jo paneigti. Ir negali jo atsisakyti, net jeigu tave merkia kiaurai iki paskutinio siūlo. Štai tokia ta bendrystės jėga. Ji yra čia“, – finišavusiam būriui motociklininkų sakė viena renginio organizatorių Birutė Vaitkutė.

image025

Renginio dalyvius į kelionę išlydėjo motociklais patruliuojantys Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai. „Pakankama prevencija – mūsų atvažiavimas ir liaudis važiuos dėmesingiau ir atkreips dėmesį į oro sąlygas“, – komentavo Lietuvos kelių tarnybos patrulis Aurelijus Savickas.
image053

„Mada keliauti po Lietuvą“ stipriau už lietų Renginyje, kurio šūkis „Mada keliauti po Lietuvą“, aktyviai dalyvavo ne tik vyrų komandos, bet taip pat ir merginos. Pakalbinus linksmai nusiteikusį merginų būrelį, paaiškėjo, kad lietus nėra blogiausias scenarijus kelionei motociklu.

„Mes ką tik grįžome iš kelionės po Juodkalniją, kur motociklais keliaudami įveikėme net sniegą, todėl šis lietutis menkas rūpestis“, – sutartinai teigė „Birutė LT“ komandos merginos Dovilė Repečka ir Beata Riabcevė.

image156

Rokiškiečiai Vilmantas Petrušonis ir Kęstutis Ūselis pasakojo, kad iš Rokiškio startavo 7 val. ryto. „Viskas yra puiku. Aprangos nuo lietaus geros, todėl didesnių nepatogumų oro sąlygos nekelia. Dar labai norėjome, kad prisijungtų vienas draugas, tačiau jam sutrukdė kitos buitinės sąlygos, bet tikrai ne lietus“, – pasitempęs ir kupinas entuziazmo sakė Vilmantas Petrušonis, renginyje dalyvaujantis nuo 2012 metų.

image013

Per lietų prasiveržė ir atvyko dalyvauti ir komanda iš Kupiškio. Vienas jos narių Linas Kalaušis dėmesį patraukė savo netradiciniu triračiu motociklu, iš kurio taip ir neišlipo ir starto laukė bei kava draugų globojamas mėgavosi po lietumi. Vėliau Linas papasakojo istoriją apie tai, kad po patirtos traumos negali vaikščioti, tačiau džiaugtis moto malonumais tai netrukdo. „Geras laikas, šauni kompanija, bendravimas ir nematytas Kaunas. Argi tam gali trukdyti lietus?“, – su šypsena, komandos draugui laikant skėtį, retoriškai klausė vyras.

image023

Jo komandos draugas Eligijus Tumonis džiaugėsi renginiu ir jo punktais bei proga kartu su draugais aplankyti išskirtines vietas. „Visi užimti, todėl nedaug progų, kada taip susiburiam su draugais pakeliauti. O čia, dar ir punktų ieškoti nereikia, Turiu mintyje, tokių punktų, kuriuos susiplanuoti ir susirasti užtruktų laiko ir pastangų. Dalyvavau ir Vilniaus renginyje ir užkabino parinkti organizatorių punktai. Važiavom nuo Kupiškio, o mintys jau lėkė pirmos, ką bus šį kartą paruošę“, – sakė E. Tumonis.

Lankytini objektai Organizatoriai visus objektus sujungė viena tema – amatų keliais. Ir finiše buvo akivaizdu, kad dar keletą dienų prieš renginį duotas organizatorių žodis, kuriuo buvo sakoma, jog punktai nustebins ne tik iš kitų miestų atvykusius dalyvius, bet ir pačius kauniečius, pasitvirtino su kaupu. Prie lankytinų punktų, kurie sugulė į užduočių knygą, pasak organizatorių, dirbo gausi komanda: gidai, muziejininkai, Kultūros paveldo departamento darbuotojai, entuziastai.

image029

Renginio dalyviai gavo užduočių knygą, kurioje buvo nurodyti privalomi aplankyti objektai bei tie, kuriuos gali rinktis individualiai. Dalyviai individualiai susiplanavo maršrutus ir važiavo į tuos objektus, kurie atrodė verčiausi dėmesio. Kadangi renginys ribojamas laiku, teko gan tiksliai susiplanuoti kelionę.

„Lankytinose vietose dalyviai patirs daugiau, nei gali paprasti turistai, nes juos pasitiks įvairių sodybų valdytojai, kurie papasakos įvairiausių istorijų. Vėliau dalyviams reikės atsakyti į klausimus. Laimės ta komanda, kuri turiningiausiai praleis laiką“, – prieš startą kalbėjo viena organizatorių B. Vaitkutė.

image035

Tarp privalomų aplankyti objektų buvo Kėdainių krašto muziejus – Arnetų namas. Jame dirbančios sertifikuotos juostų pynėjos supažindino dalyvius su juostų pynimu ir patiems leido išbandyti pynimo meną. Kitas punktas – XIX-XX a. technikos paveldo ir etninės kultūros ekspozicija Tradicinių amatų centre, įkurta po atviru dangumi. Motociklininkai privalėjo susipažinti su amatų centro įkūrėju Juozu Liekiu ir išklausyti trumpą pasakojimą apie traktorių ekspoziciją, o ypatingai „Moteriškąjį traktorių“. Objektas rekomenduotas Kultūros paveldo departamento. Trečias privalomas objektas – Žaslių kultūros centras, kuriame meistrė Kristina Zazerskienė pristatė keramikos amatą, o dalyvių komanda turėjo pagaminti švilpuką.

image062

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/auto/laisva-pavara/pliaupes-lietus-mototurizmo-sprinto-dalyviams-nesutrukde.d?id=71543050

FINIŠO IR APDOVANOJIMŲ AKIMIRKOS

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend