meras

Nugalėtojams Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio taurė

Gegužės 12 d..  vyksiantis vienintelis intelektualus kultūrinis ralis „BMW Mototourism Sprint Vilnius-Kaunas“ šimtus motociklininkų kvies pažinti dar nematytus istorijos ir kultūros paveldo objektus. Renginyje dalyvaus rekordiškai daug dalyvių – apie 500 ekipažų.

„Mototurizmo sprintas“ nuo įprastų ralio lenktynių skiriasi tuo, jog čia svarbu ne technikos galia ar greitis, bet logika ir strategija. Motociklams, kelionėms ir pažinimui neabejingi bendraminčiai turės aplankyti kuo daugiau objektų, bet tuo pačiu nuvažiuoti kuo mažiau kilometrų. Taigi laimės protingiausi – gebantys efektyviausiai suplanuoti maršrutą, pažinti istoriją ir laikytis disciplinos įveikiant suplanuotą kelionę iki organizatorių numatyto laiko.

Valstybės pradžios ženklai

„Šiais metais plėtojame su valstybės 100-mečiu susijusią temą. Pavadinome ją „Valstybės pradžia“. Taigi keliaudami ralyje visi kartu bandysime atrasti įkvepiančių pavyzdžių, kaip prasidėjo Lietuvos valstybė, kiek tai kainavo žmonių pastangų, kas tie lyderiai, kurie tada ir dabar prisiima atsakomybę. Kas padėjo ir padeda pagrindą, kad Lietuva išliko ir išliks kaip valstybė“, – visuomenei aktualią renginio temą pristatė viena ralio organizatorių Birutė Vaitkutė.

Šįkart į ralio užduočių knygą surinkta beveik trys dešimtys unikalių ir istoriškai reikšmingų objektų. Nemaža dalis punktų bus išsidėstę Kaune, nes čia tarpukariu prasidėjo valstybės gyvenimas.

Tarp jų bus Pelėdų kalnas, signataro Petro Klimo gyvenamasis namas ir kapas Petrašiūnų kapinėse, paminklas Lietuvos laisvės armijos vadui Kaziui Veverskiui, Pogrindžio spaustuvė „AB“, signataro Jono Vailokaičio įsteigta Palemono keramika, buvę VDU Fizikos ir chemijos instituto rūmai, kurių šiandien jau nėra ir kitos nedaug kam plačiai žinomos ir rečiau turistų lankomos prasmingos vietos.

Nugalėtojams – Kauno mero taurė

Antrus metus „BMW Mototourism Sprint Vilnius-Kaunas“ ralio ambasadoriumi yra Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

„Pažinti, suprasti ir gerbti savo istoriją – kiekvieno iš mūsų pareiga. Pats esu neabejingas motociklams, todėl labai džiaugiuosi tokia iniciatyva, kai įdomias vietoves galima atrasti būtent važiuojant ant dviejų ratų. Organizatoriai atliko tikrai puikų darbą atrinkdami punktus, tarp kurių gal net ir man dar yra nematytų objektų.

Dalyviams iš visos Lietuvos linkiu saugaus kelio ir smagios viešnagės Kaune. Nesvarbu, motociklais ar ne, bet kviečiu pas mus užsukti vis dažniau“, – perduodamas organizatoriams savo įsteigtą nugalėtojų taurę kalbėjo Kauno meras V. Matijošaitis.