_DSC0653

Kelių policijos pareigūnai globoja Mototurizmo sprintą

Gegužės 14-ąją, daugiau kaip 300 intelektualių motociklų vairuotojų keliavo po Vilnių ir jo apylinkes renginyje „BMW Mototurizmo sprintas Vilnius“. Renginio organizatoriai, siekdami užtikrinti saugumą, bendradarbiauja su kelių policija.

DSC_1949_a

 

„Renginio metu kiekvienas dalyvis turėjo mažą, bet pilnavertę kelionę motociklu. Kaip ir bet kokioje kelionėje, taip pat ir keliaujant motociklu, vairuotojų gali laukti įvairių netikėtumų, dėl to reikia būti pasiruošus ir daug ką numatyti. Nes būtent  tai  yra esminis sėkmingos kelionės faktorius. Sakysite, tai motociklo vairuotojas numatė ir pasirūpino. Tačiau įsivaizduokime situaciją, kai kelionėje užklupo lietus. Taip, vairuotojas pasirūpino lietaus kostiumu, tačiau dar reikia numatyti tinkamu laiku sustoti ir jį apsivilkti. Kiekvienas, kuris bent kartą tai darė, žino, kad apima mintys – „ai kam čia, daug vargo rengtis, tuoj lietus baigsis“. Po 15 minučių važiuoji šlapias, tampa šalta ir dėl to pavojinga. Ir tai tik vienas momentų iš visos gausos. Kelionėje gali nutikti bet kas: gali nutrūkti sankabos trosas ar stirna įbėgti į kelią, todėl, pasikartosiu, pasiruošti reikia lyg tikrai kelionei“, – sako renginio organizatorius Markas Dolgov.

Siekiama bendro tikslo

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys sako, kad „susitikimo su šio renginio organizatoriais metu aptarė klausimus, susijusius su eismo saugumu. Kartu  atkreipėme dėmesį į tai, kad kiekvienas renginyje dalyvaujantis asmuo turi būti atsakingas ir drausmingas, kartu – rūpintis kitais.

„Komandos važiuoja su keleiviais, tai labai svarbus momentas, kurio sporte nerasime. Kitas aspektas – dalyviai važiuoja bendro naudojimo keliais, todėl svarbu laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų“,– sako kelių policijos atstovas.

_DSC0511

Kartu V. Grašys akcentuoja ir tai, kad „pastaruoju metu policija vis glaudžiau bendradarbiauja su motociklų vairuotojų atstovais, jų klubais ir tai džiugina. Dalyvaujama ar organizuojami bendri renginiai, nemokami mokymai šių transporto priemonių vairuotojams. Siekdami bendro tikslo – visų eismo dalyvių saugumo, turime kurti taiką kelyje“.

Renginio dalyvius į kelionę išlydėjo motociklais patruliuojantys Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai.

BMW Mototourism Sprint 2016 startas

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

BMW Mototourism Sprint 2016 finišas

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend