Ryterna modul Mototourism Rally 2018 maršrutai

Žemėlapiai

Preliminari ralio teritorija

Ralio objektai

Informacija pildoma

PUNKTAS. Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas #EuropeForCulture #Simtmetis

Čia be patikrinimo neįskrenda net uodas. Taigi ruoškite asmens dokumentus su nuotrauka. Ralio dalyviams teks praeiti išskirtinį patikrinimą. Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione laukia jūsų.
Tai punktas ne tik krašto gynybos tema, bet taip pat reikšmingas šimtmečio ir Europos kontekste.

mtr2018-kariuomene

mtr2018-kariuomene1

PUNKTAS. Hanzos linų sandėlis #EuropeForCulture

Kai šiandien užsienio verslas nusprendžia ateiti į Lietuvą, mirga visų akys džiaugsmu. O štai čia Kupiškyje jau XV a. Europos verslas turėjo aukso vertės sandėlius. Jie priklausė Hanzos sąjungai. Hanza (Hansa) – buvusi šiaurės Vokietijos, Prūsijos ir Livonijos miestų prekybinė ir politinė sąjunga. Hanzos prekybos keliais į LDK buvo gabenama Reino ir Prancūzijos vynas, Anglijos ir Flandrijos gelumbė, Flandrijos ir Pareinės geležies dirbiniai, o iš Švedijos, Rusijos, Livonijos, Lietuvos ir Prūsijos – kailiai, vaškas, linai, kanapės, javai, mediena, geležies ir vario rūda, žuvis.

mtr2018-kupiskis

PUNKTAS Režisierius V.V. Landsbergis apie A.R.Vanago filmą  #Simtmetis

Šį punktą pavadintume – kito karto nebus. Žinote, tai bus verta starto iš Anykščių rajono. Savo sodyboje Ryterna modul Mototourism Rally dalyvius pasitiks teatro ir kino režisierius Vytautas V. Landsbergis. Kaip gimsta filmai čia pat sodyboje? Kiek parų režisierius užtruko kol pastatė tikrą partizanų bunkerį? Kada sulauksime režisieriaus filmo apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską Vanagą? Apie visą tai specialiai ralio dalyviams susitikimas su pačiu režisieriumi.

mtr2018-landsbergis

PUNKTAS Kražiai ir jos kolegija – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2018 #EuropeForCulture

Praėjo tik 400 metų, kai čia startavo vienas pirmųjų švietimo centrų – Europinio lygio kolegija ir dėstė garsūs mokslininkai. Įkūrę Vilniaus kolegiją, kuri tapo Vlniaus universitetų, jezuitai nesustoja.
mtr2018-krazia1iPUNKTAS. Pasaulinį pripažinimą pelnęs lietuvis skulptorius Juozas Zikaras #Simtmetis #EuropeForCulture

O jeigu pasakytume, kad čia augo „Apple“ ar kt. tokio lygio talentas. Skurdas, piemenavinas. Kaip čia galėjo užaugti pasaulinį pripažinimą pelnęs lietuvis skulptorius Juozas Zikaras? Net jeigu tai nutiktų jau šiais laikais ir čia augtu „Apple“ ar kt. talentas, būtų labiau suprantama prie šio laikmečio galimybių. O čia vyko tarpukariu. O įdomiausia J. Zikaras ir šiandien būtų aktualus. Kalbama, jog A. Smetona, lankydamasis vienoje parodoje, kurioje buvo pirmą kartą eksponuojama J. Zikaro skulptūra „Prie valstybės lovio“, vaizduojanti daug kiaulių užpakalių aplink lovį, teiravęsis menininko: „Juozai, pasakyk, kuris užpakalis mano?“ J. Zikaras pasiūlė A.Smetonai išsirinkti pačiam.

Zikaras

PUNKTAS Maslauskiškių malūnas #EuropeForCulture
Ryterna modul Mototourism Rally dalyvių laukia Maslauskiškių malūne. Jus pasitiks malūnininko dukra. Tai objektas vertas ne tik Valstybės šimtmečio temos, bet ir Europos kultūros paveldo metų. Istorija apie vokiečio ir lietuvės dukrą, žinoma filantropę ne tik Raseinių rajone, bet Lietuvoje.

38276277_2073849046023263_6947038575405826048_n

m

PUNKTAS. Tverai.
Žemaitijoje dalyvių laukia susitikimas su Tverų miestelio iškyliausiais žmonėmis ir vietomis. Bus ne tik paveldo, istorijos, bet ir netikėtų atradimų. Juos norėsis pakartoti. kartais negali patikėti, kad kažkus Lietuvos gilumoje gyvena tokie intelektualai. Ir pas juos norisi sugrįžti.

mtr2018-tverai

mtr2018-tverai2

Punktas. Užpaliai – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė2018 #Simtmetis #EuropeForCulture

Taip, tai yra ralio dalyviai. Šie mažieji Užpalių gyventojai padės organizuoti Ryterna modul Mototourism rally – 100mečio kelionė punktą Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje Užpaliuose. Kaip tik aptarėme su Užpalių siela Birute Minutkiene visas detales. Kadangi Lietuva kartu su Europa mini Europos kultūros paveldo metus, kartu su ralio dalyviais čia ieškosime Europinio paveldo.

uzpaliai

Punktas. Tarpukario motociklininkų aksesuarų mados
Dėl šio punkto vertą kelionę pradėti nuo Šiaulių. Unikali proga pamatyti išskirtinę motociklininko Lino Žaliuko sukauptą kolekciją. Kad ją pamatytumėte Ryterna modul Mototourism rally organizavo muziejuje specialią jums parodą.  Beje, tai punkras 3 viename. Pirma – Jus sužinosite ir gyvai pamatysite apie motociklininkų aksesuarų madas tarpukariu. Nuo čia ir skaičiuojamas Valstybės šimtmetis. Ir trečia – daugelis šių motociklinių atributų atkeliavo iš Europos, taigi, europietiškas palikimas labai ryškus.

IMG-1556

unnamed

PUNKTAS. Šiluva.
Ryterna modul Mototourism Rally dalyvių laukia  Mažoji kultūros sostinė 2018 Šiluva ir jos bendruomenė su pirmininke Judita Stoškienė. Punktas skirtas Europos kultūros paveldo metams.

siluva

38227588_2074839802590854_5219948190354112512_o (1)