MOTOTURIZMO RALIS 2011 pradėjo naują istoriją LT

LT Savaitgalį įvyko pirmasis Lietuvoje nuotykinis žygis – žaidimas MOTOTURIZMO RALIS 2011. Renginį organizavo Motociklų turizmo komisija, priklausanti Lietuvos motociklų sporto federacijai (LMSF).

Šeštadienio rytą  į kelionę motociklu išsiruošė 40 motociklininkų ir beveik tiek pat nuotykių ištroškusių keleivių. Susibūrę į 14 komandų po 2-5 motociklus dalyviai visą dieną lankė išskirtinius Lietuvos objektus pagal organizatorių pateiktą sąrašą ir vykdė jiems pateiktas užduotis.

Apvažiavę po 600 ir daugiau kilometrų motociklininkai finišo liniją kirto pavargę, bet su šypsenomis veiduose. Daugelis ir finišuoti neskubėjo. Ir čia pat stebino nesibaigiančiu azartu. Tam tereikėjo vienos komandos pavyzdžio: atvykę prie finišo linijos ir išvydę, kaip vienos komandos nariai išnaudoja paskutines žaidimo minutes, čia pat atlikdami dar vieną užduotį ir taip surinkdami daugiau taškų, kiti energingai puolė daryti tą patį: skubiai rengėsi rūbus, šoko į šalia esantį ežerą ir fotografavosi visa komanda iki juosmens įsibridus į vandenį.

Kol vieni maudėsi, kiti jau kūrė planus, kaip kitais metais dar efektyviau išnaudoti žaidimo laiką, susiplanuoti kelionę ir laimėti prieš kolegas. Žaidimo nuovargis tikriems kelionių entuziastams netrukdė, tik pastatę motociklus klausinėjo, ar kitais metais šis renginys vėl bus organizuojamas.

Žaidimas – žygis bus ir kitais metais

Vienas renginio organizatorių ir Motociklų turizmo komisijos pirmininkas Dmitrij Ritchik patikino, kad MOTOTURIZMO RALIS tik pradeda kurti savo istoriją, ir kitais metais tikrai bus organizuojamas. Ir galbūt jau ne tik Lietuvoje, bet plečiant žaidimo maršrutą ir į kaimynines šalis.

„Labai džiugu, kad jau į pirmąjį renginį atvyko ir pasitikėjimą parodė motociklininkų Rakvero Raibe RC komanda iš Estijos. Jų nenuvilti mums buvo tikras iššūkis. Pasibaigus žaidimui svečiai negailėjo gerų žodžių gražiam Lietuvos kraštui ir dėkojo, kad žaidimo taisyklėse buvo reglamentuojamas saugus važiavimo greitis, – kaimynų įspūdžius reziumavo Motociklų turizmo komisijos narys Edmundas Momkus.

„Šio renginio tikslas ne tik aktyviai ir įdomiai praleisti savaitgalį, vairuojant motociklą ir lankant pažintines vietas, bet  taip pat suburti bendravimui motociklininkus, kurie mėgsta, pradeda arba kol kas dėl vienokių ar kitokių priežasčių dar nedrįsta to daryti, tačiau nori keliauti motociklu , –  sakė Motociklų turizmo komisijos narys ir mototuristas Markas Dolgov.

– Kelionės motociklu gali teikti dar daugiau pasitenkinimo, tapti įdomesnės ir saugesnės. Tačiau tam reikia daugiau žinių arba bent žinoti, kur kreiptis vienu ar kitu su kelione susijusiu klausimu. Visa tai prieinama taps tik mototuristams bendraujant ir dalinantis informacija.  Šis renginys puiki pradžia dalintis ir gauti reikalingą informaciją “.

Dalyvauti gali net su motoroleriu

Žaidime buvo kviečiami dalyvauti visi Lietuvos bei užsienio motociklininkai, vairuojantys nuo klasikinio, sportinio iki bet kokio modelio ar markės motociklo. Renginyje buvo galima važiuoti net su motoroleriu. Vienintelė sąlyga, kurią organizatoriai žaidimo dalyviams kėlė, buvo privaloma turėti galiojantį Lietuvoje A kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

„Nuotykinis žaidimas – žygis skirtas ne tik motociklininkams, bet taip pat jų šeimoms, draugams. Pirmiausia todėl, kad šis renginys nėra sporto varžybos, o orientuotas į keliavimą motociklu, – sakė Paulius Albertavičius. – Todėl labai smagu, kad pirmojo žaidimo MOTOTURIZMO RALIS 2011 dalyviai palaikė šią idėją ir taip gausiai ant motociklų keliavo po du.“

MOTOTURIZMO RALIS 2011 dalyviai lankė išskirtinius Lietuvos objektus: gamtos, istorinius bei kultūrinius. Didžioji dalis lankytinų vietų buvo parinkta taip, kad jas pasiekti būtų galima asfaltuotu keliu. Renginys buvo įdomus ir prieinamas visiems, turintiems gatvėms skirtus motociklus.

Kiekviena motociklininkų komanda savo žygio – žaidimo maršrutą per organizatorių pateiktus objektus pasirinko pati. Ir keliavo tik į tuos Lietuvos kampelius, į kuriuos buvo smalsu ir įdomu patiems. Laimėtojų taurė iškilmingai buvo įteikta mototuristams Edmundui Šakaliui ir Vilmantui Petrušoniui, pasivadinusiems „Rokiškio baikeriais“. Valstybinio turizmo departamento įsteigtą prizą, kuris buvo skirtas iš toliausiai atvykusiems renginio dalyviams, įteikė jo vadovė Raimonda Balnienė. Prizas šį kartą be didelės konkurencijos atiteko estams.

Renginio prezentacinis video

Daugiau informacijos teirautis: Birutė Vaitkutė, Lietuvos motociklų sporto federacijos turizmo komisijos ryšių su visuomene atstovė, mob. +37061103161, e.paštas: bvaitkute@gmail.com