BMW MOTOTOURISM SPRINT 2017 KAUNAS MARŠRUTAI

BMW MOTOTOURISM SPRINT 2017 KAUNAS TEMA

BMW Mototourism Sprint 2017 tema – „Žmonės grįžta“. Ją pavadinome abstrakčiai. Dabar nuolat kalbama apie išvažiavimą. Taigi, visi kartu bandysime atrasti optimistiškų pavyzdžių ir interpretacijų apie sugrįžimą dabar ir praeityje. Laikas įsikvėpti ir įkvėpti kitus.

REGISTRACIJA

18558713_1485561391518701_7514959730120612344_o

 

#PAVELDASGRĮŽTA

Tai punktai apie tuos kurių trūksta, tuos, kurie sukūrė aplinką, bet seniai ją paliko, patys nebegrįžo. Taip pat apie tuos, kurie dirba labai garbingą darbą ir dėka jų grąžinami tie žmonės, kurie patys jau grįžti negali.

Klumpės malūnas

Tai yra keturių aukštų autentiškas vandens malūnas, veikęs nuo 1939 metų. Apie tai pasakoja malūno terasoje išlikusi prieškario metu pagaminta vokiečių gamybos metalinė turbina. Jeigu tikėti proseneliais, malūnas jų gyvenime buvo susitikimų, žinių apsikeitimo vieta. 2005 metais „Klumpės malūnas“ sėkmingai pritaikytas šiuolaikiniams poreikiams. Šiandien malūno paskirtis – kaimo turizmo sodyba Taigi, malūnas nors ir ne pilna savo paskirtimi, tačiau vis tik grįžo žmonėms

Klumpes malunas (2)a

Inž. Viktoro Reklaičio tarpukario vila

Ar žinote, kad Kačerginė (taip gerai visiems Lietuvos motociklininkams žinomas miestelis) iki Antrojo pasaulinio karo buvo unikalus priemiesčio kurortas, kuriame namus statėsi daug garsių to meto visuomenės veikėjų, politikų, menininkų? Dabar ten atgyja tarpukariu statytos vilos. Viena iš jų – rekonstruota rajono savivaldybės. Joje vasaras leisdavo Viktoras Reklaitis (1890–1942) – inžinierius, ilgametis Jūrininkų sąjungos narys, Kačerginės kurorto direktorius. Kačerginė, kartu su Kulautuva ir dalimi Zapyškio siekia kurortinės teritorijos statuso. Taigi grįžta ne pavienis paveldas, o ištisas kurortas.

DSC_7497

Mokytojų seminarija – pašto trakto stotis

Buvo laikas, kai šis pastatas tiesiogine prasme tarnavo žmonių sugrįžimui, nes tai 1815 m. pastatyti arklių pašto rūmai. Koks šio paveldo likimas buvo toliau sužinosite apsilankę. O dabar apie šiandieną. Tai yra vienas geriausių pavyzdžių, kaip kultūros paveldas sugrįžo ir tarnauja žmonėms – čia veikia Antano Kučingio meno mokykla, kurios jaunieji talentai garsina Lietuvos vardą užsienyje. Dalyvių laukia ir pasitiks meno mokyklos mokytojai.

DSC_7288

DSC_7281


 

#ŽMONĖSGRĮŽTA

Tai punktai apie tuos kurių trūksta, tuos, kurie sukūrė aplinką, bet seniai ją paliko, patys nebegrįžo. Taip pat apie tuos, kurie grįžta į regionus, kuriasi ir gyvena čia. Dėka jų bendruomenės atgyja ir gyvuoja.

Jūrės geležinkelio stotis

Nuo vienos mažos stoties gali priklausyti kelių gyvenviečių likimas. Kai yra stotis, žmonės gali išvažiuoti, bet kai nėra – tikrai nebegrįš. Ši nedidelė stotis (ir traukiniai) buvo vienintelė susisiekimo priemonė vietiniams žmonėms su Kazlų Rūda ir Kauno miestu. Prieš kurį laiką parengtas planas transformuoti geležinkelio stotį į stotelę, atsisakant stoties darbuotojų, automatizuojant stoties valdymą, susilaukė vietos bendruomenės protestų. Ir jai pavyko apginti stotį nuo uždarymo. Tarpukario pastatyta geležinkelio Stotis, 2012 m. įrašyta į Kultūros vertybių registrą, laukia keleivių ir dabar.

DSC_7318

DSC_7329

Višakio Rūdos bendruomenė

Višakio Rūdos kaimas yra patrauklus savo įdomia struktūra: gatvinio ir kupetinio, ir todėl pripažintas etnografiniu kaimu. Taip pat čia matysite viena didžiausių Lietuvoje, Šv. Stanislovo bažnyčią (130 metų). Bet šį kartą dėmesį prikausto kaimo bendruomenė, kurios dėka čia nori gyventi žmonės: į tėviškę grįžta daug jaunų šeimų. Bendruomenės dėka, čia grįžta žmonės.

A. Kulviecio atminimo vieta (1)

DSC_7363

Ežerėlio benduomenės sugrįžimas

Ežerėlis nepanašus į apsnūdusį provincijos miestelį – čia žmonės grįžta, kuriasi ir gyvena aktyviai. Aktyvi vietos bendruomenė įgyvendina įvairius projektus, o verslas plečiasi, todėl į Ežerėlį dirbti žmonės traukia ir iš Kauno. O kaip galima būti aktyviais be sporto – tai dar viena stiprioji šios bendruomenės pusė – sportas, o ypatingai šiaurietiškas ėjimas. DSC_7466


Pilna versija

PDF formatas, mob. telefonamas

 


Keliai

10-tys ypatingo grožio vingiuotų kelių Nemuno šlaitais, Kazlų Rūdos miškais. Idealios būklės vingiuoti posūkiai ir panoramos dalyvius ves iš vieno punkto į kitą.
Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend