BMW Mototourism Sprint 2017 Vilnius maršrutai

BMW MOTOTOURISM SPRINT 2017 VILNIUS TEMA

BMW Mototourism Sprint 2017 tema – „Žmonės grįžta“. Ją pavadinome abstrakčiai. Dabar nuolat kalbama apie išvažiavimą. Taigi, visi kartu bandysime atrasti optimistiškų pavyzdžių ir interpretacijų apie sugrįžimą dabar ir praeityje. Laikas įsikvėpti ir įkvėpti kitus.


#ŽMONĖSGRĮŽTA

Tai punktai apie tuos kurių trūksta, tuos, kurie sukūrė aplinką, bet seniai ją paliko, patys nebegrįžo. Taip pat apie tuos, kurie dirba labai garbingą darbą ir dėka jų grąžinami tie žmonės, kurie patys jau grįžti negali.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla

Vienas ryškiausių objektų sugrįžimo tema – Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Jie gražina tuos, kurie patys jau grįžti negali. Ši vieta įkvėps jums optimizmo, nes čia sutiksite tuos, ant kurių laikosi šalies pamatai. Šie žmonės dirba iš pašaukimo. Mums yra garbė, kad jie priims ralio dieną mus. O linksmoji dalis, kad šeimininkai paruoš dalyviams progą pabūti ugniagesio gelbėtojo kailyje.

Lavoriškių užkarda

Ralio dalyviams duris atveria Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Lavoriškių užkarda. Tai bus gyva pažintis su žmonėmis, kurie apie sugrįžtančius sužino pirmieji. Esame be galo dėkingi Lavoriškių užkardos pareigūnams už bendradarbiavimą.

UAB Intersurgical

Tarp Pabradės miškų atras pasaulinio mąsto įmonę, savo srities „silicio slėnį“. Ji savo hi-tec gaminiais aprūpina visą pasaulį. Tai yra „Intersurgical“ kompanija – didžiausia įmonė Lietuvoje pagal gamybos darbuotojų skaičių (1700!). Dėka šios įmonės ištisų regionų žmonėms nereikia grįžti, nes jie kuria karjerą čia.

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

Algio Griškevičiaus darbai

Algio Griškevičiaus darbai nukreipia žiūrovą į ten, kur neseniai virė gyvenimas – tuščius miesto peizažus, apleistus pastatus, paliktas žaidimų aikšteles. Darbuose beveik nėra žmonių, bet būtent dėl to galima manyti, kad darbai yra apie žmones. Apie tuos kurių trūksta, tuos, kurie sukūrė aplinką, bet paliko ją. Darbai sukelia klausimą – kodėl? Bet tuo pačiu neatima vilties, kad žmonės grįš.

Glaudesnis susipažinimas su Algio Griškevičiaus tapybos vietomis gal būt pravers BMW Mototourism Sprint ralyje. Algio puslapis čia.
Apie autorių: A. Griškevičius gimė 1954-aisiais Vilniuje. Studijavo Vilniaus dailės institute. Parodose dalyvauja nuo 1986 metų. Menininko darbai eksponuoti tarptautinėse parodose daugelyje pasaulio šalių, jų yra įsigiję įvairūs žinomi pasaulio muziejai ir galerijos. 2010 metais jis apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

#VERSLASGRĮŽTA

Tai punktai apie žmones, kurie grįžę iš emigracijos įkūrė Lietuvoje sėkmingus verslus,  įdarbino nuo kelių žmonių iki ištisų regionų. Šio verslo dėka  žmonėms nereikėjo išvykti.

Evaldo daržovės

Septynerius metus emigracijoje dirbęs, tačiau vėliau į Lietuvą grįžęs ir čia sėkmingą salotų auginimo verslą įkūręs Evaldas Masevičius šiandien Šalčininkų raj. užauginta produkcija aprūpina beveik visus didžiuosius šalies prekybos centrus. Pradėjęs verslą nuo špinatų ir bazilikų auginimo, dabar Evaldas siūlo ir visai nematytų salotų: tokių kaip gražgarstės, romaninės salotos ar cikorijos. Praktiškai visas auginimo ciklas yra automatizuotas. Daugelis sprendimų susikurti vietoje. Įmonėje dirba 70 darbuotojų, daugelis kurių yra vietiniai gyventojai. Galima sakyti, kad Evaldas grįžo pats ir gražino kitus. Šiame ūkyje šiek tiek po ralio organizatorių apsilankė ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Džiugu, kad keliaujame tais pačiai keliais. Apie Prezidentės vizitą rasite daugiau čia.

Dalios Ėmužytės ožkų ūkis

Kaip kadaise ūkininkavo jos seneliai ir proseneliai, Dalia Ėmužytė pasekė jų pėdomis ir iš miesto grįžusi į kaimą beveik per 21 metus, pradėjus nuo nulio ir plynoje vietoje, sukūrė klestintį ūkį. Tik dar prieš tai Dalia emigravo į Vokietiją tam, kad uždirbtų verslo pradžiai. Verslą pradėjusi nuo 10 baltųjų čekų ožkų ir vieno ožio šiandien Dalia darbuojasi viename didžiausių ožkų augintojų ūkių Lietuvoje. Ūkyje auga apie 600 ožkų.  Dalia ūkyje tvarkosi su 89 metų mama Pelagija ir 21 metų sūnumi Edmundu. Šilto sezono metu į pagalbą kviečia keletą darbuotojų. Gali būti, kad ralio dalyviams pasiseks būti pavaišintiems ožkų sūriais.

Sakiškių alus

“Sakiškių alus” yra Vilniaus apylinkėse (įprastame sodo bendrijos sklype!) įsikūręs mikrobravoras, gimęs iš namų aludarystės idėjos. Sakiškių alaus darykla – 80 kvadratinių metrų ploto, dviejų aukštų karkasinis namas. Vieta, kurioje nuo grūdo iki stiklo ir statinės, Lino suprojektuota ir Lietuvoje pagaminta alaus virimo įranga, materializuojama aludario mintis.

Bus daugiau.